albinuta
embed src="bgsound.mp3" autostart="true" loop="true" hidden="true">


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

albinuta
embed src="bgsound.mp3" autostart="true" loop="true" hidden="true">
albinuta
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cum am anceput eu muraru dumitru apicultura

2 participanți

In jos

cum am anceput eu muraru dumitru apicultura Empty cum am anceput eu muraru dumitru apicultura

Mesaj  murarudumitru Dum Mai 02, 2010 10:29 pm

eram copil pe clasa a 2 si an judetul arges veneau apicultori la salcam antro zi am mwers pe prundu raului cu o cutie de chibrite si prindeam albine de pe flori care le duceam acasa si le bagam antro cutie care aveam ceva fagure numai stiu depeunde dar a doua zi numai erau albine antro zi am mers tot asa sa prind albine si vazanduma un apicultor a venit la mine si ma antrebat ce faci baietas adun albine sa fac si eu stupi el a anceput sa rada mia zis maine vi pe la mine la pavilionu ala dar sa strigi ca te antapa o sati dau o masca am mers adoua zi la dansu nu am strigat de la distanta am mers la baraca cand ma vazut a zis ca nu tie frica eu am zis nu atunci mia dat faguri sa mananc si mam amprietenit cu el dar cand sa plec a zis vezi stupu ala eal tau cand plec al duci acasa mia explicat el cum sa fac asa am facut el a plecat am dus stupu a venit iarna eu am unblat an el si au murit vreo 3 ani la rand a venit si mia dat cate un roi dupaia ca cutie aveam mie iarna ami murea am anceput saanvat ceva de la el an ani cand venea la salcam si am anceput an clasa a 6 tin minte nu mia mai murit si am facut cate unu an fiecare an am facut 4 stupi atro iarna miau murit toti si am ramas fara albine atunci unblam dupa roiuri si cautam prin copaci am mai gasit cate unu si tot asa dar la 15 ani am ramas fara parinti si atunci mam lasat un timp bun de albine cand mam casatorit am anceput din nou si asa am anceput eu cu albinele si tin fff mult la ele

murarudumitru
Admin

Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/05/2010
Varsta : 52
Localizare : barateaz timis

Sus In jos

cum am anceput eu muraru dumitru apicultura Empty Re: cum am anceput eu muraru dumitru apicultura

Mesaj  Mihai Lun Mai 03, 2010 6:05 pm

foarte frumos a avut cine sa iti arate si sa iti faci o vedere flower flower
Mihai
Mihai
Admin

Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/02/2010
Localizare : Tibucani NEAMT

https://albinuta.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum